• REJESTRATOR HD-TVI CVI 8 KANAŁOWY DS-7208HQHI-K1

The Symbol : DS-7208HQHI-K1
1027.05
opak To the virus Vault
Shipping within 24h
The Availability Of Duża dostępność

Rejestrator wideo DS 7208HQHI-K1 marki Hikvision to niezawodne urządzenie stworzenie z myślą o realizacji nowoczesnych systemów monitorujących, opartych o różnorodną technologię transmisji. Urządzenie umożliwia bowiem zapis obrazu w systemie HD-TVI, HD-CVI, AHD, CVBS oraz IP. Przesył odpowiedniego sygnału odbywa się po kablu koncentrycznym lub, w przypadku użycia specjalnych transmiterów, po skrętce komputerowej. Co warte zaznaczenia technologia TVI umożliwia przesyłanie sygnału wideo na bardzo duże odległość aż do 1200 m dla sygnału w rozdzielczości 720p i do 800 m dla 1080p. Niewątpliwym atutem rejestratora jest możliwość jednoczesnego wyświetlania podglądu ze wszystkich kanałów, co gwarantuje dokładną obserwacje wszystkich monitorowanych obszarów. Zaletą rejestratora jest również to, że jest on w stanie równocześnie wyświetlać pogląd na portach VGA i HDMI. Podsumowując urządzenie marki Hikvision stanowi nieodzowny element zaawansowanych, innowacyjnych sieci CCTV, które umożliwiają wydajną obsługę kamer nieprzerwanie rejestrujących obraz z ochranianych miejsc i obiektów bez konieczności stałego nadzoru przez użytkownika.

Intuicyjne menu w języku polskim

Funkcjonalne menu rejestratora Turbo HD marki Hikvision zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić konfigurację oraz zarządzanie urządzeniem nawet początkującemu, niedoświadczonemu użytkownikowi. Prosta nawigacja, przyjazna szata graficzna oraz intuicyjne wprowadzanie zmian w ustawieniach odpowiadają standardom XXI wieku i sprawiają, że zarówno instalator jak i użytkownik końcowy jest w stanie bez przeszkód ukształtować system monitoringu do własnych potrzeb. Oparcie menu głównego na systemie operacyjnym Linux zapewniło dodatkowo wysoką stabilność i dużą niezawodność pracy. Przy pomocy interfejsu jesteśmy w stanie uzyskać szczegółowy dostęp do uprawnień użytkowników, definiować poszczególne parametry kamer czy zarządzać harmonogramem nagrywania, systemami detekcji, czy inteligentnymi funkcjami przekraczania linii, naruszenia strefy i innych.

Technologia wielosystemowa 

Prezentowany rejestrator należy do nowoczesnych urządzeń wielosystemowych. Produkty Hikvision z serii TurboHD przystosowanie zostały do pracy w systemach Analog HD (TVI, CVI, AHD), CVBS oraz IP, dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik otrzymuje kompletne urządzenie, które jest nie tylko bardzo uniwersalne, ale również pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów instalacji oraz proste dostosowanie do już istniejących systemów monitoringu. Integracja wielu produktów i technologii w jednym systemie to olbrzymia zaleta pod względem kompatybilności działania systemu oraz wygoda dla użytkowników oraz instalatorów.  

Tryb pentaplex, dwa strumienie wideo

W rejestratorze DS 7208HQHI-K1 zastosowano zaawansowany tryb pracy - pentaplex. Sprawia on, iż urządzenie może podejmować wiele działań w tym samym czasie bez ryzyka utraty stabilności funkcjonowania. Możliwy jest między innymi jednoczesny podgląd na żywo obrazu z kamer, archiwizacja materiałów wideo, swobodne odtwarzanie zapisanych plików, nieprzerwane udostępnianie sygnału do sieci lokalnej i internetu oraz tworzenie kopii zapasowych nagrań na nośnikach danych i urządzeniach współpracujących. Rejestratory marki Hikvision wykorzystują do przesyłu obrazu dwa strumienie wideo. Pierwszy z nich, o wysokiej rozdzielczości, wykorzystywany jest do wyświetlania obrazu w trybie pełnoekranowym oraz do rejestracji nagrań, natomiast drugi – o niższej rozdzielczości – odpowiedzialny jest za wyświetlanie obrazu w podziałach z większą liczbą kamer oraz opcjonalnie również do rejestracji. Zaletą urządzenia jest możliwość konfiguracji parametrów nagrywania indywidualnie dla każdego kanału – w szczególności przydatna okazuje się możliwość ustawienia odpowiedniej rozdzielczości, przepływności bitowej, oraz jakości obrazu.

Nowy system kodowania H.265+

Technologia kompresji H.265+ przenosi systemy analogowe na jeszcze wyższy poziom. Oparty na kodeku H.265/HEVC, inteligentny algorytm H.265+ stworzony przez firmę Hikvision może znacząco obniżyć bitrate wideo. Oznacza to radykalne zmniejszenie wykorzystania przepustowości, ograniczenie wymogów dotyczących miejsca na dane i poprawę jakości obrazu w porównaniu z H.264 – przy zachowaniu wysokiej jakości transmisji bitrate spada średnio o 75%.   

Zaawansowane funkcjonalności

Rejestrator DS 7208HQHI K1 umożliwia administratorowi systemu zabezpieczeń wykreowanie profesjonalnego stanowiska do zarządzania monitoringiem przy wykorzystaniu właściwości inteligentnego systemu detekcji ruchu oraz zaawansowanego mechanizmu stref prywatności. Wykrywanie ruchu - to funkcja pozwalająca rejestratorowi na uaktywnienie procesu rejestracji obrazu w momencie detekcji poruszających się obiektów. Dzięki tej funkcji możliwe jest inteligentne monitorowanie chronionego obszaru i archiwizowanie tylko kluczowego materiału wideo. Z kolei system umiejętnego maskowania obrazu to funkcja, dzięki której użytkownik może wykluczyć dany fragment rejestrowanego obrazu - uskuteczniając tym samym proces monitoringu zachowując bezpieczeństwo przy dbałości o należyty poziom prywatności.

Inteligentne systemy analizy treści

Prezentowany rejestrator marki Hikvision umożliwia obsługę inteligentnych funkcji związanych z analizą rejestrowanych treści wideo. Funkcja VCA (Video Content Analysis), bo to o niej mowa, w zależności od użytych kamer umożliwia wykrywanie przekroczenia wirtualnej linii, wykrywanie wtargnięcia, wykrywanie wejścia w obszar lub wyjścia z niego, wykrywanie bezcelowego przebywania, wykrywanie bagażu bez nadzoru, czy wykrywanie usunięcia obiektu. Odpowiednia konfiguracja wymienionych funkcji znacznie podnosi poczucie bezpieczeństwa i jeszcze lepiej pozwala kontrolować obszar objęty monitoringiem.

Wejście za zdefiniowane wcześniej linie lub wyjście z takiego obszaru powoduje wyzwolenie alarmu, a opcjonalnie także rozpoczęcie nagrywania. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w produktach Hikvision umożliwiają rozróżnienie twarzy na nagraniach. Jakość obrazu jest modyfikowana w taki sposób, aby strefą priorytetową był obszar, na którym widać twarz. System zlicza obiekty przekraczające wirtualną linię w dowolnym kierunku, a następnie generuje raporty z danymi statystycznymi. Dane te mogę być przedstawione na wykresie lub nałożone na obraz.

Archiwizacja danych

Urządzenie pozwala na rejestrowane nagrań z monitoringu na jednym dysku twardym umiejscowiony wewnątrz rejestratora. Zapis nagrań możliwy jest również z wykorzystaniem portu USB. Pozwala on na podłączenie pojemnych dysków zewnętrznych, nagrywarki DVD lub miniaturowych pamięci przenośnych typu pendrive. Dodatkową formą archiwizacji nagrań jest możliwość transferu plików z rejestratora przez sieć na lokalny dysk twardy w komputerze. Niezależnie od preferowanej formy archiwizacji nagrań rejestrator wideo DS 7208HQHI K2/P gwarantuje nieprzerwane gromadzenie danych zarówno z zachowanie szybkości transmisji, jak i optymalnego poziomu zabezpieczeń komunikacji. Nieustanny zapis materiału z monitoringu zapewni skuteczność prowadzonej obserwacji przez 24 godziny na dobę. 

Dodatkowe możliwości rejestratora

Zastosowanie funkcji S.M.A.R.T. w rejestratorze marki Hikvision umożliwia monitorowanie oraz powiadamianie użytkownika o występujących błędach w działaniu dysku twardego. Zaimplementowanie tej funkcji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa składowanych na nośniku nagrań. Dzięki Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology dysk twardy potrafi ocenić swój stan i jeśli awaria jest wysoce prawdopodobna zaalarmować system operacyjny i użytkownika rejestratora. Dodatkowo rejestrator umożliwia szybkie skonfigurowanie połączenia zdalnego przy wykorzystaniu usługi Hikvision DDNS. Dynamic  DNS  to  metoda,  protokół  lub  usługa  sieciowa,  które  umożliwiają  urządzeniu sieciowemu, takiemu jak router lub komputer z oprogramowaniem Internet Protocol Suite, powiadamianie serwera nazw domenowych o zmianach w czasie rzeczywistym (ad-hoc) aktywnej konfiguracji DNS jego skonfigurowanych nazw hostów, adresów lub innych informacji przechowywanych w systemie DNS. Jest to przydatna cecha zwłaszcza w sytuacji, gdy rejestrator podłączony będzie do sieci internet ze zmiennym adresem IP.

Bezpośredni dostęp do rejestratora w platformie Hik-Connect

Prezentowane urządzenie pozwala na bezpośrednie nawiązanie połączenia z komputerem lub dowolnym urządzeniem mobilnym poprzez system pracy w chmurze. Zaletą tego rozwiązania jest sposobność uzyskania zdalnego dostępu zarówno do kamery, rejestratora, nagrań, jak i szeregu przydatnych funkcjonalności. Rejestracja urządzenia odbywa się w bardzo prosty sposób poprzez przeglądarkę internetową lub za pośrednictwem kodów QR. Wartym podkreślenia jest fakt, iż usługa P2P Hikvision nie wymaga od użytkownika dodatkowego przekierowywania portów. Metoda komunikacji w technice Peer to Peer to znaczące ułatwienie w dostępie do systemu monitoringu, które jest rozwiązaniem szczególnie polecanym w sytuacji korzystania z mobilnego internetu bezprzewodowego LTE.

Oprogramowanie

W zestawie z rejestratorem dostępne jest bezpłatne oprogramowanie klienckie iVMS. Program służy do podglądu obrazu oraz nadzoru i konfiguracji kamer. Aplikacja charakteryzuje dużą funkcjonalnością i pozwala na stworzenie profesjonalnego stanowiska pracy dla nadzorcy systemu i innych użytkowników. Klient CMS może współpracować aż 256 rejestratorami i oprócz wyświetlania obrazu na żywo, czy odtwarzania nagrań umożliwia pracę wielomonitorową, obsługę e-map, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku czy zaawansowane wyszukiwanie poszczególnych zdarzeń. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów przydatną funkcją aplikacji jest możliwość tworzenia kont z różnymi stopniami uprawnień. Dostępne są dwie wersje programu: iVMS-4200 dla komputerów PC i iVMS-4500 dla urządzeń mobilnych z różnymi systemami operacyjnymi.

 • Procesor Wbudowany
 • System operacyjny Linux
 • Tryb pracy Pentaplex
 • Obsługa kamer 8x TVI/CVI/AHD/Analog + 2x IP
 • Liczba wejść BNC 8x
 • Wyjście 1x HDMI, 1x VGA, 1x BNC
 • Kompresja G.711u
 • Dwukierunkowy tor Tak
 • Wejście audio 1x RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ)
 • Wyjście audio 1x RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ)
 • Bitrate 64Kbps
 • Rozdzielczość ekranu VGA: 1920×1080/60Hz, 1280×1024/60Hz, 1280×720/60Hz, 1024×768/60Hz
 • HDMI: 1920×1080/60Hz, 1280×1024/60Hz, 1280×720/60Hz, 1024×768/60Hz
 • OSD Nazwa kamery, czas, zanik wideo, blokada kamery, detekcja ruchu, nagrywanie
 • Kompresja H.264 / H.264+ / H.265 / H.265+
 • Prędkość na kanał dla TVI / AHD / CVI12 kl/s @ 1920 × 1536 (3Mpx - obsługa kamery TVI w tej rozdzielczości na dwóch pierwszych kanałach)12 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx)25 kl/s @ 960 × 1080 (1080 Lite)25 kl/s @ 640 × 720 (720 Lite)
 • Prędkość na kanał dla IP 25 kl/s @ 2688×1520 (4Mpx)25 kl/s @ 1920 × 1536 (3Mpx)25 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx)25 kl/s @ 1280 × 720 (1Mpx)
 • Prędkość na kanał dla CVBS 12 kl/s @ 960 × 576 (WD1)12 kl/s @ 704 × 576 (4CIF)25 kl/s @ 640 × 480 (VGA)25 kl/s @ 352 × 288 (CIF)
 • Zapis podstrumienia na kanał 12 kl/s @ WD1 / 4CIF 25 kl/s @ CIF 
 • Maksymalny strumień danych 32 Kbps ~ 6Mbps
 • Inteligentne funkcje (VCA) Przekroczenie linii, wyszukiwanie twarzy, wyszukiwanie tablic rejestracyjnych, liczenie osób, mapa cieplna
 • Wyzwalanie zdarzeń Detekcja ruchu, utrata wideo, sabotaż (zasłonięcie kamery)
 • Wejścia alarmowe Lokalnie brak, 2x z kamery IP
 • Wyjścia alarmowe Lokalnie brak, 2x z kamery IP
 • Odtwarzanie max. z 8 kanałów
 • Tryb szukania Czas/Data, MD, zaawansowane wyszukiwanie
 • Archiwizacja USB / wewnętrzny dysk HDD / ściąganie przez sieć / chmura np. Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive
 • Tryb zapisu Ręczny, ciągły, detekcji ruchu, stop
 • HDD 1x SATA (max. 6TB)
 • Ethernet 1x RJ45 10/100 Base-T
 • Obsługiwane protokoły TCP/IP, PPPoE, DHCP, Hik Cloud P2P, DNS, DDNS, NTP, SADP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS, ONVIF
 • Podgląd zdalny Przeglądarka Internet Explorer, po zainstalowaniu pluginu - Google Chrome, Firefox, Safari, urządzenia mobilne (iOS, Android, Windows Mobile)
 • Zdalne sterowanie iVMS 4500, iVMS 4200, przeglądarki internetowe
 • Zdalne połączenia 128
 • Dodatkowe porty
 • USB 2x (ver. 2.0)
 • RS485 1x (half-duplex)
 • Zasilanie DC 12V
 • Pobór prądu ≤ 7.5W
 • Wilgotność 10% ~ 90% (bez kondensacji)
 • Temperatura pracy -10°C ~ +55°C
 • Waga 1.78kg (bez HDD)
 • Wymiary 315×242×45mm (12.4×9.5×1.8 inch)
 • Other Customers also purchased