• REJESTRATOR HD TVI ANALOG 4 KANAŁOWY PX-HDR0421H-E

The Symbol : PX-HDR0421H-E
506.76
opak To the virus Vault
Shipping within 24h
The Availability Of Duża dostępność

PX-HDR0421H-E to nowoczesny rejestrator DVR marki IPOX, który zaprojektowany został z myślą o realizacji nagrań z systemu monitoringu CCTV składającego się maksymalnie z czterech kamer analogowych, AHD, CVI lub TVI i jednej kamery sieciowej IP. Prezentowane urządzenie stanowi serię zaawansowanych rejestratorów cyfrowych, które umożliwiają płynną i dynamiczną realizację nagrań z miejsc i obiektów objętych całodobowym monitoringiem, zapewniając wiarygodną identyfikację i wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno osób, jak i ochranianego mienia. Atrakcyjne wzornictwo rejestratora oraz darmowe wsparcie techniczne oferowane przez producenta podkreślają wysoką jakość urządzenia oraz duży standard obsługi. Z kolei wysoka rozdzielczość rejestrowanych przez urządzenie nagrań oraz ich duża prędkość zapisu sprawia, że rejestrator HDR IPOX stanowi podstawowy element bezpiecznych i innowacyjnych analogowych siec wysokich rozdzielczości. Nowa linia rejestratorów wielosystemowych marki IPOX wyróżnia się również niewielkimi wymiarami, wysoką jakością wykonania i oryginalną stylistyką. 

Niezawodny rejestrator PX-HDR0421H-E marki IPOX należy do grupy urządzeń wyposażonych w zdolność do współpracy z różnymi systemami wizyjnymi. Dzięki wbudowanemu trybowi wielozadaniowości zapewnia obsługę kamer pracujących w technologii ANALOG, AHD, CVI, TVI i IP. Ta zaawansowana cecha nowoczesnych rejestratorów pozwala użytkownikowi stworzyć wydajny system monitoringu oparty o cztery kanały AHD / CVI / TVI / CVBS oraz jeden kanał IP. Takie rozwiązanie daje szerokie możliwości związane z rozbudową analogowych systemów wizyjnych oraz pozwala na szybkie uzupełnienie monitoringu o nowoczesne urządzenia oparte o protokół sieciowy. Maksymalna rozdzielczość zapisu wynosi 1920×1080 (2Mpx) dla obrazu nagrywanego z kamer pracujących zarówno w technologii Analog HD, jak i IP. Warto zaznaczyć, że obraz z kamer IP nagrywany jest z prędkością 25 kl/s w Full HD, natomiast dla kanałów AHD / CVI / TVI prędkość nagrywania wynosi odpowiednio 12 kl/s dla 1080p i 25 kl/s dla 1080p lite.

Funkcjonalne menu rejestratora HDR0421HE zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić konfigurację oraz zarządzanie urządzeniem nawet początkującemu, niedoświadczonemu użytkownikowi. Prosta nawigacja, przyjazna szata graficzna oraz intuicyjne wprowadzanie zmian w ustawieniach odpowiadają standardom XXI wieku i sprawiają, że zarówno instalator jak i użytkownik końcowy jest w stanie bez przeszkód ukształtować system monitoringu do własnych potrzeb. Oparcie menu głównego na systemie operacyjnym Linux zapewniło dodatkowo wysoką stabilność i dużą niezawodność pracy. Przy pomocy interfejsu jesteśmy w stanie uzyskać szczegółowy dostęp do uprawnień użytkowników, definiować poszczególne parametry kamer czy zarządzać harmonogramem nagrywania i systemami detekcji. Menu główne oferuje również szereg innych przydatnych rozwiązań ułatwiających zarządzanie rejestratorem, a tym samym całym systemem monitoringu wizyjnego.

Nowa seria rejestratorów marki IPOX wyposażona została w innowacyjną funkcję zdalnego dostępu do menu OSD kamer za pomocą wbudowanego systemu operacyjnego. Ekran konfiguracji kamery wywoływany jest przez użytkownika przy użyciu prawego przycisku myszy i opcji sterowania systemem PTZ. Zdalna modyfikacja ustawień kamery nie wymaga realizacji nowych połączeń przewodowych, ani fizycznej ingerencji w istniejące struktury monitoringu. Całość komend sterujących przekazywana jest równocześnie z sygnałem wizji za pośrednictwem wspólnego przewodu koncentrycznego. Nowoczesne funkcje pracy zastosowane w rejestratorach IPOX to nie tylko komfort montażu kamer, ale również szybkość i precyzja w zarządzaniu systemem monitoringu. 

5 kanałowy rejestrator PX-HDR0421H-E wyposażono w szereg przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji, które z powodzeniem pozwolą na skuteczną ochronę mienia oraz rejestrację zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu osób. Przeznaczony do całodobowego monitoringu wizyjnego rejestrator jest urządzeniem, które nie tylko gwarantuje nieprzerwane zapisywanie wysokiej jakości obrazu z kamer przemysłowych, ale umożliwia również dostosowanie całej gamy parametrów i cech do indywidualnych zapotrzebowań użytkownika i miejsca objętego monitoringiem.

Funkcje inteligentnej detekcji analizy obrazu

Bardzo dużą zaletą rejestratora jest możliwość bezproblemowej obsługi kamer IPOX PRO z funkcjami inteligentnej analizy obrazu. Nowoczesne systemy: ochrony obiektów, naruszenia obszaru, przekroczenia linii oraz sabotażu kamery stanowią zaawansowane technicznie rozwiązania, które dostępne były dotychczas jedynie dla wysokobudżetowych urządzeń najlepszych producentów sprzętu CCTV. Odpowiednie skonfigurowanie przedstawionych funkcji skutkuje stałą analizą rejestrowanego obrazu i umożliwia bardzo szybkie wychwycenie niepożądanych zdarzeń. Całość informacji z detekcji natychmiast przesyłana jest do dziennika zdarzeń, co pozytywnie wpływa na szybkość reakcji i pozwala na skuteczną interwencję użytkownika. Inteligentne funkcje analizy potwierdzają nowoczesny charakter rejestratora, zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz pozwalają na lepsze kontrolowanie sposobu prowadzenia monitoringu.

Maski prywatności

Niejednorodne środowisko obserwacji wymaga zastosowania zaawansowanych funkcji, które gwarantują przechwytywanie nagrań tylko z priorytetowych dla monitoringu obszarów, nierzadko zachowując przy tym poszanowanie dla prywatności osób postronnych. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest powszechnie stosowany w rejestratorach IPOX system umiejętnego maskowania obrazu przy pomocy dokładnych stref prywatności. Ich swobodne ustawienie z powodzeniem zamaskuje wskazane przez użytkownika fragmenty skutecznie pomijając je z nagrań.

Easy zoom

Rejestrator wyposażony został również w praktyczną funkcję cyfrowego powiększenia obrazu Easy Zoom. Zbliżenie realizowane jest w łatwy sposób przy pomocy scrolla myszy i  otwiera nowe możliwości w procesie adaptacji stanowiska monitoringu do indywidualnych wymogów bezpieczeństwa docelowego miejsca obserwacji. Funkcja znajduje przede wszystkim zastosowanie przy potrzebie przybliżenia danego fragmentu wyświetlanego lub odtwarzanego nagrania w celu uzyskania bardziej szczegółowego podglądu. Za pośrednictwem funkcji cyfrowego zbliżenia możliwy jest zatem ścisły nadzór nad priorytetowymi obszarami w danej strefie zabezpieczeń.  

S.M.A.R.T

Równie ciekawą funkcją zastosowaną w rejestratorze PX-HDR0421H-E marki IPOX jest funkcja S.M.A.R.T., która umożliwia monitorowanie oraz powiadamianie użytkownika o występujących błędach w działaniu dysku twardego. Dzięki Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology dysk twardy potrafi ocenić swój stan, a co więcej jeśli awaria jest wysoce prawdopodobna funkcja sama zaalarmuje system operacyjny i użytkownika rejestratora o problemie. Głównym celem zaimplementowania inteligentnej funkcji SMART jest zwiększenie bezpieczeństwa składowanych nagrań.

Rejestratory IPOX z oprogramowaniem N9000 wyposażone zostały w szereg praktycznych rozwiązań zapewniających komfortowy podgląd i odtwarzanie do 16 kanałów w tym samym czasie. Możliwe jest m.in. tworzenie i zapisywanie własnych widoków kamer i naprzemienne wyświetlanie ich w ulepszonym systemie sekwencji wideo. Przyjazny interfejs graficzny pozwala na intuicyjne wyszukiwanie i przegląd nagrań spośród miniaturowych obrazów symbolizujących aktualny widok z kamer. Praktyczne funkcje gestów myszy umożliwiają także szybkie przypisywanie urządzeń z listy do wybranego okna podglądu metodą drag&drop oraz łatwą zamianę miejsc odtwarzanych kanałów poprzez przeciągnięcie jednego okienka na drugie.

Zwiększony komfort instalacji

Kluczowym wsparciem pracy administratora systemu jest również interaktywna oś czasu, która umożliwia wygodną eksplorację i błyskawiczny zapis wideo z wielu kamer poprzez obszarowe zaznaczanie interesujących przedziałów czasu. Wbudowany w rejestratorze nowy system tagowania nagrań pozwala na oznaczanie kluczowych fragmentów materiału własną adnotacją użytkownika, która ułatwi późniejsze wyszukiwanie i archiwizację, a dodatkowo zagwarantuje zwiększoną ochronę pliku przed ewentualnym nadpisaniem. Komfort obsługi monitoringu zwiększają również podręczne przyciski akcji przywołujące okna dialogowe z całością informacji o systemie i ustawieniach sieciowych. Sprawną budowę i modernizację instalacji gwarantuje także system automatycznej adresacji kamer, który pozwala na błyskawiczną synchronizację urządzeń bez konieczności korzystania z zewnętrznych programów komputerowych.

Prezentowany rejestrator HDR marki IPOX pozwala na błyskawiczne nawiązanie bezpośredniego połączenia z komputerem lub dowolnym urządzeniem mobilnym bazującym na systemie operacyjnym iOS lub Android. Zaletą tego rozwiązania jest sposobność uzyskania zdalnego dostępu nie tylko do urządzenia z publicznym adresem IP, ale również do rejestratora zlokalizowanego w sieci prywatnej bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanych konfiguracji sieciowych, przekierowywania portów, czy rejestracji domen. Wymiana danych między urządzeniami inicjowana jest za pośrednictwem kodów QR zawierających wszystkie niezbędne informacje konfiguracyjne. Metoda komunikacji w technice Peer to Peer to znaczące ułatwienie w dostępie do systemu monitoringu, które jest rozwiązaniem szczególnie polecanym w sytuacji korzystania z mobilnego internetu bezprzewodowego świadczonego w technologii 3G lub LTE.

Prezentowane modele rejestratorów marki IPOX cechują się niezwykle rozbudowaną funkcjonalnością sieciową. Jedną z podstawowych cech, która przydatna jest zwłaszcza w sytuacji, gdy rejestrator podłączony będzie do sieci internet ze zmiennym adresem IP, jest możliwość indywidualnego skonfigurowania usługi DDNS. Wszystkie rejestratory marki IPOX obsługują najpopularniejsze serwisy dostarczające informacji o aktualnym adresie IP, oraz wspierają dwa własne, bezpłatne serwisy. Ciekawym rozwiązaniem jest zwłaszcza wariant, który umożliwia rejestrację wybranej domeny bezpośrednio z poziomu rejestratora z wykorzystaniem usługi autoddns. Dodatkowo urządzenia IPOX umożliwiają realizację funkcji serwer, dzięki której rejestrator wysyła bezpośrednio do komputera informacje o tym na jakim aktualnie adresie IP się znajduje. Warunkiem poprawnego działania tej usługi jest jednak stały adres IP po stronie klienta (komputera).

PX-HDR0421HE umożliwia łatwą konfigurację wyjścia wideo i szybkie dopasowanie odpowiedniej rozdzielczości do dedykowanego monitora. Aby obraz został wyświetlony w pożądanym rozmiarze wystarczy jedynie nacisnąć i przytrzymać przez około 5 sekund oba przyciski podłączonej do rejestratora myszki. Szybka zmiana trybu wyświetlania jest szczególnie przydatna w przypadku pojawienia się na monitorze komunikatu związanego z niewyświetlaniem obrazu np. "out of range" lub "błąd wyświetlenia". Funkcja zmiany rozdzielczości wyświetlania jest szczególnie przydatna w przypadku starszych modeli monitorów, które nie wyświetlają obrazu w Full HD lub 4K. Kolejną bardzo użyteczną funkcją wykorzystywaną w pracy z urządzeniem jest możliwość automatycznej synchronizacji czasu między rejestratorem oraz współpracującymi kamerami. Usługa dokonuje samodzielnego sprawdzenia czasu co 24 godziny z uwzględnieniem aktualnej strefy czasowej i zmiany czasu na letni lub zimowy. Zarówno funkcja zmiany trybu wyświetlania, jak i automatyczna synchronizacja czasu w kamerach znacznie skraca i ułatwia proces konfiguracji rejestratora. Prezentowany rejestrator IPOX PX-HDR0421H-E umożliwia obsługę hybrydowego połączenia audio. Funkcja ta umożliwia podłączenie zewnętrznego urządzenia rejestrującego dźwięk - oznacza to, że liniowe wejście audio interkomu może być użyte jako wejście audio i przypisane do kamery z kanału pierwszego.  

Zwiększenie komfortu pracy z rejestratorem IPOX zapewnia wykorzystanie dodatkowych możliwości jakie oferuje bezpłatne oprogramowanie zarządzające - NVMS i aplikacja IPOX PRO. Te całkowicie darmowe programy stworzone zostały z myślą o pełnej kontroli nad systemami telewizji przemysłowej przy wykorzystaniu komputera lub urządzenia mobilnego. Program NVMS dostępny jest w dwóch wersjach: NVMS-1000 na komputery z systemem operacyjnym Windows i NVMS-1200 dla systemu Mac OS. 

Program NVMS

NVMS (Network Video Monitoring System) to program kliencki, który umożliwia bezproblemową współpracę z urządzeniami marki IPOX oraz wspiera zarządzanie produktami innych producentów poprzez protokół ONVIF. Czytelny interfejs użytkownika w języku polskim zapewnia bezproblemową kontrolę nad dedykowanymi urządzeniami i gwarantuje pełny komfort obsługi wizyjnych systemów zabezpieczeń. Dzięki właściwościom aplikacji NVMS realne staje się stworzenie wydajnej struktury monitoringu gwarantującej natychmiastowy dostęp i kompleksowe zarządzanie zainstalowanymi kamerami przemysłowymi. Dodatkowe informacje, dotyczące programu NVMS można znaleźć pod adresem: https://www.napad.pl/nowe-mozliwosci-oprogramowania-nvms-1000.

Najważniejsze cechy darmowego oprogramowania NVMS:

 

 • współpraca z produktami różnych producentów m.in. IPOX, BCS, Hikvision, Dahua
 • zaawansowane funkcje archiwizacji nagrań oraz dzienników zdarzeń
 • czytelny przyjazny interfejs w języku polskim (NVMS-1000)
 • elastyczny system tworzenia zadań i harmonogramów
 • tworzenie alarmów wideo oraz systemów detekcji
 • obsługa kamer obrotowych PTZ
 • wyświetlanie wirtualnych map
 • powiadomienia dźwiękowe
 • obsługa protokołu Onvif

Aplikacja IPOX PRO

IPOX PRO to profesjonalna aplikacja, która powstała z myślą o kompleksowej dystrybucji nagrań z rejestratorów marki IPOX na urządzenia mobilne. Możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamer na ekranach telefonów komórkowych i tabletów z systemem operacyjnym Android lub iOS zapewni nie tylko możliwość natychmiastowej reakcji na ewentualne zdarzenia, ale zwiększy również bezpieczeństwo użytkowników systemu zabezpieczeń. Warto nadmienić, że program wykorzystuje do przesyłania sygnału dodatkowy strumień danych, który umożliwia szybsze dostarczenie sygnału z kamer do współpracujących urządzeń mobilnych. Podsumowując dzięki technologii bezprzewodowego dostępu do kamer realne staje się prowadzenie monitoringu z niemal każdego miejsca i w dowolnym czasie bez konieczności fizycznej obecności osób w ochranianym obiekcie. Dodatkowe informacje o aplikacji można znaleźć pod adresem: https://www.napad.pl/aplikacja-ipox-pro. 

Kompresja i archiwizacja nagrań

Nowoczesny rejestrator PXHDR0421H-E to wydajne urządzenie, które wykorzystuje w procesie przetwarzania nagrań zaawansowany algorytm kompresji danych H.264+ (High Profile). Z jego wykorzystaniem możliwe staje się kompleksowe gromadzenie oraz szybkie przesyłanie rejestrowanych nagrań z zachowaniem odpowiedniej jakości obrazu i dużej płynności animacji. Dodatkowo kompresja ta gwarantuje zapis dużej ilości danych przy małym zapotrzebowaniu na przestrzeń dyskową. Budowa rejestratora umożliwia zainstalowanie w jego wnętrzu jednego dysku SATA o pojemności sięgającej 10 TB. Uzupełnieniem sposobu archiwizacji zapisu jest wykorzystanie portu USB, przy pomocy którego możliwe staje się podłączenie pojemnych dysków zewnętrznych oraz przenośnych pamięci typu pendrive. Dodatkowo wykorzystując harmonogram zadań użytkownik ma sposobność do ustalenia formy zapisu na przykład tylko wtedy, gdy w obserwowanej scenie ma miejsce jakieś interesujące zdarzenie. Niezależnie od preferowanej formy archiwizacji nagrań, rejestrator PX HDR 0421HE gwarantuje nieprzerwane gromadzenie danych zarówno z zachowaniem szybkości transmisji, jak i optymalnego poziomu zabezpieczeń komunikacji.

Wielosystemowy rejestrator PX HDR0421H E to wysoce profesjonalne, ekonomiczne urządzenie stanowiące podstawę skutecznego systemu monitoringu wizyjnego. Nowoczesny wielozadaniowy tryb pracy sprawia, że rejestrator idealnie nadaje się do budowy nowych systemów dozoru lub modernizacji tych istniejących. Dodatkowe wyposażenie rejestratora w zaawansowany system pentaplex zapewni kompleksową obsługę kamer i wydajne przetwarzanie rejestrowanego materiału. Wbudowane wyjścia wideo - VGA oraz HDMI zapewniają mnogość możliwych połączeń i wyświetlanie obrazu w różnych konfiguracjach w rozdzielczości Full HD. Dostępność funkcji wykrywania ruchu, inteligentnego maskowania obrazu oraz opcji cyfrowego zbliżenia gwarantuje możliwość dostosowanie funkcjonalności urządzenie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wbudowany w rejestratorze port sieciowy zapewnia swobodny dostęp do kamer przez połączenie internetowe z poziomu komputera osobistego. Dodatkowo oferowane wsparcie techniczne pozwala na szybkie połączenie z urządzeń mobilnych. Szereg zastosowanych technologii oraz możliwość niezawodnej pracy przez 24h na dobę gwarantuje, że rejestrator cyfrowy PX-HDR0421H-E stanowić będzie fundament profesjonalnego centrum zarządzającego systemem telewizji przemysłowej.

 • Procesor Cortex A7
 • System operacyjny Linux
 • Tryb pracy Pentaplex
 • Obsługa kamer 4x AHD / CVI / TVI / ANALOG + 1x IP
 • Wejścia 4x BNC 
 • Wyjścia 1x VGA, 1x HDMI
 • Współpraca z kamerami producentów IPOX, BCS, Arecont Vision, AXIS, Bosch, Brickcom, Canon, CP Plus, Dynacolor, Honeywell, Panasonic, Pelco, Samsung, Sanyo, Sony, Videosec, Vivotech
 • Audio
 • Kompresja G.711
 • Dwukierunkowy tor Tak
 • Wejście 1x RCA, 1x z kamery IP
 • Wyjście 1x RCA
 • Hybrydowy tryb audio Tak, wejście audio RCA powiązane z pierwszym kanałem wideo
 • WyświetlaniePodział ekranu 1/4/9/1+5/1+7
 • Rozdzielczość ekranu VGA: 1920×1080, 1280×1024 HDMI: 1920×1080, 1280×1024
 • Sekwencja Tak
 • OSD Nazwa kamery, czas, zanik wideo, blokada kamery, detekcja ruchu, nagrywanie
 • Język interfejsu angielski, arabski, chiński, chiński uproszczony, czeski, francuski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, niemiecki, norweski, polski, portugalski, rosyjski, słoweński, turecki, węgierski, wietnamski, włoski
 • Kompresja H.264+ (High Profile)
 • Prędkość na kanał dla AHD / CVI / TVI12 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx) 25 kl/s @ 960 × 1080 (1Mpx) 25 kl/s @ 1280 × 720 (1Mpx)
 • Prędkość na kanał dla IP25 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx) 25 kl/s @ 1280 × 720 (1Mpx)
 • Prędkość na kanał dla CVBS 25 kl/s @ 960 × 576 (960H)
 • Zapis extra strumienia na kanał  12 kl/s @ 1080p / 720p / 4CIF / CIF
 • Bitrate 768Kbps ~ 8Mbps (na kanał)
 • Jakość nagrań CBR, VBR (1 ~ 6 poziomów)
 • Tryby nagrywania Ręczne, czasowe, ruch, czujnik
 • PrealarmWyłączony / 3s ~ 5min 
 • Postalarm5s ~ 10min, opcja wygaszenia ustawień po 0 ~ 90 dni lub nigdy
 • Detekcja, strefy prywatności i alarm
 • Wyzwalanie zdarzeń Nagrywanie, PTZ, trasa, email, FTP, buzzer i komunikaty ekranowe
 • Detekcja Ruchu 396 stref (22x18)
 • Czułość detekcji 1 ~ 6
 • Strefy prywatności Definiowalne 4 strefy detekcji na każdym kanale
 • Wejścia alarmowe Lokalnie brak, 1x z kamery IP
 • Wyjścia alarmowe Lokalnie brak, 1x z kamery IP
 • Inteligentna analiza Ochrona obiektów (detekcja pozostawionych/porzuconych obiektów), anomalie (wykrywanie zmiany sceny/rozmycia obrazu/zmiany koloru), przekroczenia linii, naruszenia strefy
 • Archiwizacja i odtwarzanie
 • Odtwarzanie max. 4 kanały
 • Tryb szukania Interaktywna oś czasu / data / wydarzenie / tagi
 • Funkcje odtwarzania Odtwarzanie, wstrzymanie, przewijanie do przodu i do tyłu (max. 32x), cyfrowy zoom
 • Archiwizacja USB / wewnętrzny dysk HDD / ściąganie przez sieć 
 • Format plików kopii dat, avi
 • SiećEthernet 1x RJ45 10/100 Base-T
 • Obsługiwane protokoły ONVIF, HTTP, TCP/IP, IPv4, IPv6, UPNP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, IP Filter, PPPoE, DDNS, FTP, RTSP
 • Obsługiwane protokoły PTZ Pelco-D, Pelco-P, Lilin, Ninking, Neon, Star, Vido, DSCP, VISCA, IPOX, CoC
 • Max. liczba użytkowników 5 (jednocześnie)
 • Zdalne sterowanie CMS (NVMS1000, NVMS1200), www (IE), urządzenia mobilne iOS; Android (IPOX PRO)
 • Przepustowość 24MB/s
 • Bitrate wejściowy (dla kamer IP) 8MB/s
 • Dyski (HDD)
 • Obsługa 1x SATA (max. 10TB), odczyt technologii S.M.A.R.T.
 • Zarządzanie Hibernacja, Wykrywanie błędów
 • Dodatkowe porty USB 2x (2.0)
 • Zasilanie DC 12V
 • Pobór prądu <5W (bez HDD)
 • Wilgotność  10 ~ 90%
 • Temperatura pracy -10°C ~ +50°C
 • Wymiary 255×233×42mm (1U)
CCTV Dedykowna Technologia AHD, Analog, HD-CVI, HD-TVI, IP
CCTV Ilość kanałów 4 kanałowy