• REJESTRATOR HD TVI ANALOG 16KANAŁOWY PX-HDR1621H

The Symbol : PX-HDR1621H
1227.54
opak To the virus Vault
Shipping within 24h
The Availability Of Duża dostępność

Rejestrator PX-HDR1621H to nowoczesny produkt marki IPOX, który zaprojektowany został z myślą o realizacji nagrań z systemu monitoringu CCTV. Prezentowany urządzenie stanowi serię zaawansowanych rejestratorów cyfrowych, które umożliwiają płynną i dynamiczną realizację nagrań z miejsc i obiektów objętych całodobowym monitoringiem, zapewniając wiarygodną identyfikację i wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno osób, jak i ochranianego mienia. Rejestrator posiada sposobność do odbioru i nagrywania sygnału wideo z maksymalnie z szesnastu kamer CVBS / AHD / CVI / TVI i czterech kamer sieciowych IP. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest budowa w pełni profesjonalnego systemu monitoringu opartego na nowatorskich, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych obecnie w monitoringu przemysłowym. Produkt marki IPOX wyróżnia się na tle konkurencji atrakcyjną ceną, dużą niezawodnością, bezproblemową współpracą z urządzeniami innych producentów oraz wysokim poziomem wykończenia. Dużym atutem produktów z serii IPOX jest oferowane wsparcie techniczne, stosowanie tylko sprawdzonych rozwiązań technicznych oraz udogodnienia w postaci darmowego programu klienckiego czy aplikacji na urządzenia mobilne. Wszystkie wymienione właściwości sprawiają, że rejestrator PX-HDR1621H stanowi podstawowy element bezpiecznych, w pełni profesjonalnych struktur monitoringu wizyjnego.

Niezawodny rejestrator PX-HDR1621H marki IPOX należy do grupy urządzeń wyposażonych w zdolność do współpracy z różnymi systemami wizyjnymi. Dzięki wbudowanemu trybowi wielozadaniowości zapewnia obsługę kamer pracujących w technologii ANALOG, AHD, CVI, TVI i IP. Ta zaawansowana cecha nowoczesnych rejestratorów pozwala użytkownikowi stworzyć wydajny system monitoringu oparty o szesnaście kanałów CVBS / AHD / HD-CVI / HD-TVI oraz czterech kanałów IP. Takie rozwiązanie daje szerokie możliwości związane z rozbudową analogowych systemów wizyjnych oraz pozwala na szybkie uzupełnienie monitoringu o nowoczesne urządzenia oparte o protokół sieciowy. Maksymalny zapis nagrań wideo z dostępnych kanałów IP możliwy jest w rozdzielczości 2048×1536 (3Mpx) przy 25 kl/s, natomiast każdy z kanałów analogowych umożliwia rejestrację sygnału 1080p z prędkością 12 kl/s lub pełnoklatkowego dla rozdzielczości 1080p Lite.

Funkcjonalne menu rejestratora HDR1621H zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić konfigurację oraz zarządzanie urządzeniem nawet początkującemu, niedoświadczonemu użytkownikowi. Prosta nawigacja, przyjazna szata graficzna oraz intuicyjne wprowadzanie zmian w ustawieniach odpowiadają standardom XXI wieku i sprawiają, że zarówno instalator jak i użytkownik końcowy jest w stanie bez przeszkód ukształtować system monitoringu do własnych potrzeb. Oparcie menu głównego na systemie operacyjnym Linux zapewniło dodatkowo wysoką stabilność i dużą niezawodność pracy. Przy pomocy interfejsu jesteśmy w stanie uzyskać szczegółowy dostęp do uprawnień użytkowników, definiować poszczególne parametry kamer czy zarządzać harmonogramem nagrywania i systemami detekcji. Menu główne oferuje również szereg innych przydatnych rozwiązań ułatwiających zarządzanie rejestratorem, a tym samym całym systemem monitoringu wizyjnego

Nowa seria rejestratorów marki IPOX wyposażona została w innowacyjną funkcję zdalnego dostępu do menu OSD kamer za pomocą wbudowanego systemu operacyjnego. Ekran konfiguracji kamery wywoływany jest przez użytkownika przy użyciu prawego przycisku myszy i opcji sterowania systemem PTZ. Zdalna modyfikacja ustawień kamery nie wymaga realizacji nowych połączeń przewodowych, ani fizycznej ingerencji w istniejące struktury monitoringu. Całość komend sterujących przekazywana jest równocześnie z sygnałem wizji za pośrednictwem wspólnego przewodu koncentrycznego. Nowoczesne funkcje pracy zastosowane w rejestratorach IPOX to nie tylko komfort montażu kamer, ale również szybkość i precyzja w zarządzaniu systemem monitoringu. 

20 kanałowy rejestrator PX-HDR1621H wyposażono w szereg przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji, które z powodzeniem pozwolą na skuteczną ochronę mienia oraz rejestrację zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu osób. Przeznaczony do całodobowego monitoringu wizyjnego rejestrator jest urządzeniem, które nie tylko gwarantuje nieprzerwane zapisywanie wysokiej jakości obrazu z kamer przemysłowych, ale umożliwia również dostosowanie całej gamy parametrów i cech do indywidualnych zapotrzebowań użytkownika i miejsca objętego monitoringiem.

Maski prywatności

Niejednorodne środowisko obserwacji wymaga zastosowania zaawansowanych funkcji, które gwarantują przechwytywanie nagrań tylko z priorytetowych dla monitoringu obszarów, nierzadko zachowując przy tym poszanowanie dla prywatności osób postronnych. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest powszechnie stosowany w rejestratorach IPOX system umiejętnego maskowania obrazu przy pomocy dokładnych stref prywatności. Ich swobodne ustawienie z powodzeniem zamaskuje wskazane przez użytkownika fragmenty skutecznie pomijając je z nagrań.

Easy zoom

Rejestrator wyposażony został również w praktyczną funkcję cyfrowego powiększenia obrazu Easy Zoom. Zbliżenie realizowane jest w łatwy sposób przy pomocy scrolla myszy i  otwiera nowe możliwości w procesie adaptacji stanowiska monitoringu do indywidualnych wymogów bezpieczeństwa docelowego miejsca obserwacji. Funkcja znajduje przede wszystkim zastosowanie przy potrzebie przybliżenia danego fragmentu wyświetlanego lub odtwarzanego nagrania w celu uzyskania bardziej szczegółowego podglądu. Za pośrednictwem funkcji cyfrowego zbliżenia możliwy jest zatem ścisły nadzór nad priorytetowymi obszarami w danej strefie zabezpieczeń  

S.M.A.R.T

Równie ciekawą funkcją zastosowaną w rejestratorze PX-HDR1621H marki IPOX jest funkcja S.M.A.R.T., która umożliwia monitorowanie oraz powiadamianie użytkownika o występujących błędach w działaniu dysku twardego. Dzięki Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology dysk twardy potrafi ocenić swój stan, a co więcej jeśli awaria jest wysoce prawdopodobna funkcja sama zaalarmuje system operacyjny i użytkownika rejestratora o problemie. Głównym celem zaimplementowania inteligentnej funkcji SMART jest zwiększenie bezpieczeństwa składowanych nagrań.

Interaktywny podgląd i odtwarzanie

Rejestratory IPOX z oprogramowaniem N9000 wyposażone zostały w szereg praktycznych rozwiązań zapewniających komfortowy podgląd i odtwarzanie do 16 kanałów w tym samym czasie. Możliwe jest m.in. tworzenie i zapisywanie własnych widoków kamer i naprzemienne wyświetlanie ich w ulepszonym systemie sekwencji wideo. Przyjazny interfejs graficzny pozwala na intuicyjne wyszukiwanie i przegląd nagrań spośród miniaturowych obrazów symbolizujących aktualny widok z kamer. Praktyczne funkcje gestów myszy umożliwiają także szybkie przypisywanie urządzeń z listy do wybranego okna podglądu metodą drag&drop oraz łatwą zamianę miejsc odtwarzanych kanałów poprzez przeciągnięcie jednego okienka na drugie.

Zwiększony komfort instalacji

Kluczowym wsparciem pracy administratora systemu jest również interaktywna oś czasu, która umożliwia wygodną eksplorację i błyskawiczny zapis wideo z wielu kamer poprzez obszarowe zaznaczanie interesujących przedziałów czasu. Wbudowany w rejestratorze nowy system tagowania nagrań pozwala na oznaczanie kluczowych fragmentów materiału własną adnotacją użytkownika, która ułatwi późniejsze wyszukiwanie i archiwizację, a dodatkowo zagwarantuje zwiększoną ochronę pliku przed ewentualnym nadpisaniem. Komfort obsługi monitoringu zwiększają również podręczne przyciski akcji przywołujące okna dialogowe z całością informacji o systemie i ustawieniach sieciowych. Sprawną budowę i modernizację instalacji gwarantuje także system automatycznej adresacji kamer, który pozwala na błyskawiczną synchronizację urządzeń bez konieczności korzystania z zewnętrznych programów komputerowych.

Prezentowany rejestrator HDR marki IPOX pozwala na błyskawiczne nawiązanie bezpośredniego połączenia z komputerem lub dowolnym urządzeniem mobilnym bazującym na systemie operacyjnym iOS lub Android. Zaletą tego rozwiązania jest sposobność uzyskania zdalnego dostępu nie tylko do urządzenia z publicznym adresem IP, ale również do rejestratora zlokalizowanego w sieci prywatnej bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanych konfiguracji sieciowych, przekierowywania portów, czy rejestracji domen. Wymiana danych między urządzeniami inicjowana jest za pośrednictwem kodów QR zawierających wszystkie niezbędne informacje konfiguracyjne. Metoda komunikacji w technice Peer to Peer to znaczące ułatwienie w dostępie do systemu monitoringu, które jest rozwiązaniem szczególnie polecanym w sytuacji korzystania z mobilnego internetu bezprzewodowego świadczonego w technologii 3G lub LTE.

Prezentowane modele rejestratorów marki IPOX cechują się niezwykle rozbudowaną funkcjonalnością sieciową. Jedną z podstawowych cech, która przydatna jest zwłaszcza w sytuacji, gdy rejestrator podłączony będzie do sieci internet ze zmiennym adresem IP, jest możliwość indywidualnego skonfigurowania usługi DDNS. Wszystkie rejestratory marki IPOX obsługują najpopularniejsze serwisy dostarczające informacji o aktualnym adresie IP, oraz wspierają dwa własne, bezpłatne serwisy. Ciekawym rozwiązaniem jest zwłaszcza wariant, który umożliwia rejestrację wybranej domeny bezpośrednio z poziomu rejestratora z wykorzystaniem usługi autoddns. Dodatkowo urządzenia IPOX umożliwiają realizację funkcji serwer, dzięki której rejestrator wysyła bezpośrednio do komputera informacje o tym na jakim aktualnie adresie IP się znajduje. Warunkiem poprawnego działania tej usługi jest jednak stały adres IP po stronie klienta (komputera).

PX-HDR1621H umożliwia łatwą konfigurację wyjścia wideo i szybkie dopasowanie odpowiedniej rozdzielczości do dedykowanego monitora. Aby obraz został wyświetlony w pożądanym rozmiarze wystarczy jedynie nacisnąć i przytrzymać przez 5 sekund, znajdujący się na obudowie rejestratora, przycisk ESC. Szybka zmiana trybu wyświetlania jest szczególnie przydatna w przypadku pojawienia się komunikatu "out of range". Kolejną bardzo użyteczną funkcją wykorzystywaną w pracy z urządzeniem jest możliwość automatycznej synchronizacji czasu między rejestratorem oraz współpracującymi kamerami. Usługa dokonuje samodzielnego sprawdzenia czasu co 24 godziny z uwzględnieniem aktualnej strefy czasowej i zmiany czasu na letni lub zimowy. Zarówno funkcja zmiany trybu wyświetlania, jak i automatyczna synchronizacja czasu ułatwia i znacznie skraca proces konfiguracji rejestratora.

Zwiększenie komfortu pracy z rejestratorem IPOX zapewnia wykorzystanie dodatkowych możliwości jakie oferuje bezpłatne oprogramowanie zarządzające - NVMS i aplikacja IPOX PRO. Te całkowicie darmowe programy stworzone zostały z myślą o pełnej kontroli nad systemami telewizji przemysłowej przy wykorzystaniu komputera lub urządzenia mobilnego. Program NVMS dostępny jest w dwóch wersjach: NVMS-1000 na komputery z systemem operacyjnym Windows i NVMS-1200 dla systemu Mac OS. 

Program NVMS

NVMS (Network Video Monitoring System) to program kliencki, który umożliwia bezproblemową współpracę z urządzeniami marki IPOX oraz wspiera zarządzanie produktami innych producentów poprzez protokół ONVIF. Czytelny interfejs użytkownika w języku polskim zapewnia bezproblemową kontrolę nad dedykowanymi urządzeniami i gwarantuje pełny komfort obsługi wizyjnych systemów zabezpieczeń. Dzięki właściwościom aplikacji NVMS realne staje się stworzenie wydajnej struktury monitoringu gwarantującej natychmiastowy dostęp i kompleksowe zarządzanie zainstalowanymi kamerami przemysłowymi. Dodatkowe informacje, dotyczące programu NVMS można znaleźć pod adresem: https://www.napad.pl/nowe-mozliwosci-oprogramowania-nvms-1000.

Najważniejsze cechy darmowego oprogramowania NVMS:

 • współpraca z produktami różnych producentów m.in. IPOX, BCS, Hikvision, Dahua
 • zaawansowane funkcje archiwizacji nagrań oraz dzienników zdarzeń
 • czytelny przyjazny interfejs w języku polskim (NVMS-1000)
 • elastyczny system tworzenia zadań i harmonogramów
 • tworzenie alarmów wideo oraz systemów detekcji
 • obsługa kamer obrotowych PTZ
 • wyświetlanie wirtualnych map
 • powiadomienia dźwiękowe
 • obsługa protokołu Onvif

Aplikacja IPOX PRO

IPOX PRO to profesjonalna aplikacja, która powstała z myślą o kompleksowej dystrybucji nagrań z rejestratorów marki IPOX na urządzenia mobilne. Możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamer na ekranach telefonów komórkowych i tabletów z systemem operacyjnym Android lub iOS zapewni nie tylko możliwość natychmiastowej reakcji na ewentualne zdarzenia, ale zwiększy również bezpieczeństwo użytkowników systemu zabezpieczeń. Warto nadmienić, że program wykorzystuje do przesyłania sygnału dodatkowy strumień danych, który umożliwia szybsze dostarczenie sygnału z kamer do współpracujących urządzeń mobilnych. Podsumowując dzięki technologii bezprzewodowego dostępu do kamer realne staje się prowadzenie monitoringu z niemal każdego miejsca i w dowolnym czasie bez konieczności fizycznej obecności osób w ochranianym obiekcie. 

 • Procesor Cortex A9
 • System operacyjny Linux
 • Tryb pracy Pentaplex
 • Obsługa kamer 16x AHD / CVI / TVI / ANALOG + 4x IP
 • Wejście 16x BNC
 • Wyjście 1x VGA, 1x HDMI
 • Współpraca z kamerami producentów IPOX, BCS, Hikvision, Arecont Vision, Canon, AXIS, Bosch, Brickcom, CP Plus, Dynacolor, Honeywell, Panasonic, Pelco, Samsung, Sanyo, Sony, Videosec, Vivotech
 • Kompresja G.711
 • Dwukierunkowy tor Tak (pierwszy kanał)
 • Wejście 1x RCA, 4x z kamer IP
 • Wyjście 1x RCA
 • Podział ekranu 1/4/9/16/1+5/1+7 
 • Rozdzielczość ekranu
 • VGA: 1920 × 1080, 1024 × 768
 • HDMI: 1920 × 1080, 1024 × 768
 • Sekwencja Tak
 • OSD Nazwa kamery, czas, zanik wideo, blokada kamery, detekcja ruchu, nagrywanie
 • Język interfejsu angielski, arabski, chiński, chiński uproszczony, czeski, francuski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, niemiecki, norweski, polski, portugalski, rosyjski, słoweński, turecki, węgierski, wietnamski, włoski
 • Nagrywanie
 • Kompresja H.264+ (High Profile)
 • Prędkość na kanał dla AHD / CVI / TVI 12 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx) 25 kl/s @ 960 × 1080 (1Mpx) 25 kl/s @ 1280 × 720 (1Mpx)
 • Prędkość na kanał dla IP 25 kl/s @ 2048 × 1536 (3Mpx) 25 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx) 25 kl/s @ 1280 × 720 (1Mpx)
 • Prędkość na kanał dla CVBS25 kl/s @ 960 × 576 (960H) 25 kl/s @ 704 × 576 (D1) 25 kl/s @ 352 × 288 (CIF)
 • Zapis extra strumienia na kanał 25 kl/s @ 352 × 288 (CIF)
 • Bitrate 768Kbps ~ 10Mbps (na kanał)
 • Jakość nagrań CBR, VBR (1 ~ 6 poziomów)
 • Tryby nagrywaniaRęczne, czasowe, ruch, czujnik
 • Prealarm Wyłączony / 3s ~ 5min
 • Postalarm 5s ~ 10min, opcja wygaszenia ustawień po 0 ~ 90 dni lub nigdy
 • Detekcja, strefy prywatności i alarm
 • Wyzwalanie zdarzeń Nagrywanie, PTZ, trasa, email, FTP, buzzer i komunikaty ekranowe
 • Detekcja Ruchu 396 stref (22x18)
 • Czułość detekcji 1 ~ 6
 • Strefy prywatności Definiowalne 4 strefy detekcji na każdym kanale
 • Wejścia alarmowe Lokalnie brak, 4x z kamer IP
 • Wyjścia alarmowe Lokalnie brak, 4x z kamer IP
 • Archiwizacja i odtwarzanie
 • Odtwarzanie max. z 16 kanałów
 • Tryb szukania Interaktywna oś czasu / data / wydarzenie / tagi
 • Funkcje odtwarzania Odtwarzanie, wstrzymanie, przewijanie do przodu i do tyłu (max. 32x), cyfrowy zoom
 • Archiwizacja USB / wewnętrzny dysk HDD / ściąganie przez sieć
 • Format plików kopii dat, avi
 • SiećEthernet 1x RJ45 10/100 Base-T
 • Obsługiwane protokoły ONVIF, HTTP, TCP/IP, IPv4, IPv6, UPNP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, IP Filter, PPPoE, DDNS, FTP, RTSP
 • Obsługiwane protokoły PTZ Pelco-D, Pelco-P, Lilin, Ninking, Neon, Star, Vido, DSCP, VISCA, IPOX, CoC
 • Max. liczba użytkowników 5 (jednocześnie)
 • Zdalne sterowanie CMS (NVMS1000, NVMS1200), www (IE), urządzenia mobilne iOS; Android (IPOX PRO)
 • Przepustowość 64MB/s
 • Bitrate wejściowy (dla kamer IP) 32MB/s
 • Dyski (HDD)
 • Obsługa 1x SATA (max. 10TB), odczyt technologii S.M.A.R.T.
 • Zarządzanie Hibernacja, wykrywanie błędów
 • USB 1x (2.0), 1x (3.0)
 • RS485 1x (PTZ/klawiatura)
 • Zasilanie DC 12V
 • Pobór prądu ≤8W (bez HDD)
 • Wilgotność 10 ~ 90%
 • Temperatura pracy -10°C ~ +50°C
 • Wymiary 300×275×65mm (1U)
CCTV Dedykowna Technologia AHD, Analog, HD-CVI, HD-TVI, IP
CCTV Ilość kanałów 16 lub więcej kanałowy
 • Other Customers also purchased